Plejada gwiazd muzyki techno na Sunrise Festival

Plejada gwiazd muzyki techno na Sunrise Festival

Sunrise Festival to jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej, a w Polsce to jedyna taka impreza masowa z muzyką elektroniczną organizowana przez MDT Agency od 2003 roku. Już niedługo odbędą się osiemnaste urodziny tego legendarnego wydarzenia.

Na scenie zobaczymy wielu wspaniałych artystów, także tych, którzy serwują nam mocniejsze brzmienie. W czwartek poznaliśmy nazwiska muzyków techno, które pojawią się na Black Stage. Organizatorzy festiwalu wschodzącego słońca i tym razem nie zawiedli – będziemy mieli okazję posłuchać utworów tworzonych przez największych artystów muzyki elektronicznej.

Pierwszym z nich jest Reinier Zonneveld – młody muzyk, który w krótkim czasie zaskarbił sobie sympatię największych wyjadaczy gatunku. Szybko pnie się po szczeblach kariery, zachwycając imponującymi umiejętnościami i unikalnym stylem, a jego energiczne, świeże sety, wprawią w ruch nawet największych sceptyków. Reinier, mimo że z muzyką związany jest od najmłodszych lat – jako 3-latek zaczął grać na pianinie, a w wieku 10 lat tworzył muzykę w programie „Reason 1” – dopiero niedawno zawładnął festiwalowymi scenami całego świata. Jego współpraca z Carl’em Cox’em, o nazwie „Inferno”, która zyskała status kultowej, czy tytuły takie jak „Hard Gaan”, „Saw of Olympus” lub „Move Your Body To The Beat”, udowadniają, jak wielki i niespożyty potencjał drzemie w młodym Holendrze. Zonneveld oprócz tworzenia muzyki elektronicznej, prowadzi również swoją własną wytwórnię o nazwie Filth On Acid i to właśnie ona dyktuje aktualne trendy.

REINIER

Jego występ w formie live-act’a, odbędzie się w sobotę 23 lipca. Przygotujcie się więc na  potężną mieszankę acid’u, techno i rave’u!

Tego samego dnia, na tej samej scenie, wystąpi Dubfire, czyli Ali Shirazinia, którego utwór „RibCage” znalazł się na liście Top 100 wszechczasów  australijskiego portalu Resident Advisor, a takie tytuły jak „Roadkill”, „Spastik”, „Grindhouse” wielokrotnie porywały tłumy na największych światowych festiwalach. Dubfire to piekielnie doświadczony artysta, którego dorobek przyprawia o zawrót głowy – obecna na scenie od ponad trzydziestu lat, niekwestionowana gwiazda mroczniejszej strony elektroniki, oraz zdobywca prestiżowej nagrody Grammy – którą zdobył jako producent o pseudonimie Deep Dish. Bezapelacyjnie znajduje się w czołówce najbardziej docenianych twórców na ziemi. Jeśli liczycie na dobry rave, możecie być pewni, że występ Ali’ego Shiraziniany wywoła na waszych ciałach ciarki, których nie zapomnicie do końca życia. Warto zaznaczyć, że będzie to debiut tego artysty na Sunrise Festival, więc dodatkowo możecie stać się uczestnikami tej historycznej chwili!

Dubfire

Dubfire

Do listy artystów dołączył też Hannes Bieger, pochodzący z Niemiec muzyk, który wystąpił w ubiegłym roku podczas #TheOtherSideOfTheSun. Zaprezentował wówczas niezwykłego seta, który zapadł publiczności w pamięć na długi czas. Bieger perfekcyjnie dobiera utwory, wzbogacając je podczas występów muzyką live. Każdy, kto zachwyca się jego profesjonalizmem i wrażliwością, może posłuchać go ponownie, 23 lipca na Black Stage.

Sunrise Festival odbędzie się w dniach 21 – 24 lipca 2022 w Podczelu, dokładnie na lotnisku Bagicz-Kołobrzeg, we wschodniej części Kołobrzegu. Organizatorzy obiecują, że będzie to „największa i najbardziej bogata edycja festiwalu, jaką kiedykolwiek udało się wyprodukować”. Nie da się zaprzeczyć, że zapowiedź ogromnych pięciu scen, na których wystąpi ponad stu artystów – robi wrażenie. Zwłaszcza, jeśli wśród nich znajdują się takie gwiazdy jak David Guetta, Paul Kalkbrenner, ATB, Oliver Heldens, Aly & Fila, Brennan Heart z własną sceną I AM HARDSTYLE, Faithless, Eric Prydz, Borgore, Nicky Romero, Gareth Emery, Fatboy Slim, Malaa, Marshmello, Alesso, Paul van Dyk, Yellow Claw i Tchami.

HBXXFD76

HBXXFD76

Zapowiada się niezapomniane słuchowisko, które może być najważniejszym wydarzeniem tegorocznych wakacji. Jeśli chcecie się na nim znaleźć – kupujcie bilety już teraz, tylko na stronie internetowej – https://bilety.sunrisefestival.pl